Haberler

Hayalet Fakülteler…

Öğrencisiz Yükseköğretim Kurumları

Sayıştay, çok sayıda üniversitede atıl durumda ve öğrencisi bulunmayan fakülte, yüksekokul ve enstitü olduğunu belirledi. 2017 yılında 20 ayrı üniversitede 100’ü aşkın fakülte, yüksekokul ve enstitü boş kaldı. Sayıştay’ın üniversitelerle ilgili hazırladığı 2017 denetim raporunda, atıl durumdaki fakülte, yüksekokul ve enstitülerde, akademik ve idari personel istihdam edilerek kamu kaynaklarının gereksiz kullanıldığı ifade edildi.

Image result for muğla sıtkı koçman üniversitesi seydikemer

Sayıştay 85 üniversiteyle ilgili raporunu yayınladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Seydikemer Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Kavaklıdere Meslek Yüksekokulu, Köyceğiz Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Muğla Turizm Meslek Yüksekokulu, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Milas Veterinerlik Fakültesi, Fethiye Ziraat Fakültelerinin öğrencisi olmadığı ve bu nedenle eğitime başlayamadığı tespit edildi.

Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Elektrik Enerjisi Üretimi, Avanos Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojisi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hukuk Fakültesi; Güzel Sanatlar Fakültesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu; Van Üniversitesi Özalp Meslek Yüksekokulu, Başkale Meslek Yüksek Okulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi; Mardin Artuklu Fen Fakültesi, Devlet Konservatuarı Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda da öğrenci bulunmuyor.

Related image

10 PERSONEL VAR, TEK ÖĞRENCİ YOK

Namık Kemal Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 10 personel çalışmasına rağmen öğrenci olmadığı için, eğitim yapılmıyor. 2017’de kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’nin yanı sıra Sağlık Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Bölümü, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarımı, Sinema ve Televizyon, Şehir ve Bölge Planlama bölümü; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü, Arkeoloji Bölümü, Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü, Psikoloji Bölümünde de öğrenci bulunmuyor. Bünyesindeki bazı fakülte, enstitü ve yüksek okullarında öğrencisi olmayan Üniversiteler şöyle:

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Munzur Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi

Yazar Hakkında

Psikolojik Danışman Ramazan Namal

Ramazan Namal
Psikolojik Danışman

Afyonkarahisar ili Sultandağı ilçesi Yakasinek köyünde 1966 yılında doğdu. İlköğrenimini İzmir Buca Çakabey İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir Buca Lisesinde, yükseköğrenimini de Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalında yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1991 yılında Aksaray Ticaret Anadolu Ticaret Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesine Rehber Öğretmen olarak atandı. Burada 1991-1995 yıllarında görev yaptıktan sonra sırasıyla Tokat Erbaa Ortaokulu (1995-1998), İzmir Anadolu Lisesi (1998-2001), İzmir Atatürk Lisesi (2001-2011), İzmir Buca Mehmet Akif Ersoy Anadolu Öğretmen Lisesi (2011-2015), İzmir Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde (2015-2016) görev yaptı.
Evli ve 2 çocuk babasıdır. Aşağıda belirtilen eğitimleri alıştır.
09/1994 Üniversite giriş sınavları ve program tercihleri semineri / MEB
10/2008 Krize Müdahale Eğitim / MEB
04/2010 Öğrenci Koçluğu Eğitimi / MEB
01/2011 Bilişsel Davranışçı Çerçevede öfke yönetim semineri/ MEB
11/2011 Temel Yetenekler Testi 6-8 uygulayıcı yetiştirme semineri / MEB
01/2012 Aile Danışmanlığı Temel Eğitimi / Türk Rehberlik ve Psikolojik Danışma
Derneği
07/2012 Aile Danışmanlığı Tamamlama Eğitimi / Uluslararası Evlilik ve Aile
Danışmaları Derneği
03/2013 Temel Yetenekler Testi 9-11uygulauyıcı yetiştirme semineri / MEB
01/2015 Aile Danışmanlığı Müdahale Teknikleri Eğitimi / Uluslararası Evlilik ve Aile
Danışmaları Derneği

Yorum Bırak